Skup elektroniki - co możemy oddać?


Kupiłeś nową pralkę i nie wiesz co zrobić ze starą? Twoją piwnicę zagraca stary, nieużywany telewizor czy magnetowid? Zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie elektrośmieci jest nielegalne, nie wiesz jednak, co zrobić, by pozbyć się ich bez szkody dla środowiska? Udaj się do najbliższego skupu złomu, gdzie będziesz mógł oddać wszystkie zalegające w twoim domy sprzęty.
Pracownicy skupów złomu wycenią wszystkie materiały, które chcesz oddać oraz podadzą ci konkretną kwotę, jaką możesz za nie uzyskać. Jeżeli posiadasz dużo materiałów do sprzedania, przed podjęciem decyzji odwiedź kilka skupów złomu i dowiedz się, który z nich zaproponuje ci najlepszą ofertę. Zorientowanie się w sytuacji na rynku pozwoli ci też uniknąć oszustów, którzy wiedząc, że mają do czynienia z nieorientowanym i niedoświadczonym sprzedawcą, znacznie zaniżają kwoty. Skupy złomu po odkupieniu materiału poddają go gruntownej selekcji, dzięki czemu bezpiecznie i bez szkody dla środowiska mogą wszystkie możliwe elementy poddać recyklingowi.
Skupy złomu zwykle oferują ceny za kilogram sprzętu, a przyjmują właściwie każdy zużyty sprzęt elektroniczny. Do odpowiednich skupów oddać możesz między innymi: lodówki, pralki, komputery, laptopy, telewizory, zmywarki, płyty główne, procesory, napędy, zasilacze itp.